Kategorie
Łeba

Łeba noclegi nad morzem

Miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzekami Łebą i Chełstem, miejscowość wypoczynkowa z portem morskim i kąpieliskami. W Łebie znajduje się wiele miejsc do wypoczynków, np. Caro i Nova Fala to dom wypoczynkowy znajdujący się zaledwie 200 m od plaży!!! Znajduje się tam grill także na letni wieczór idealny. Miejsce zabaw dla dzieci też niczego sobie. Wyposażenie pełne klimatyzacja. Nic dodać nic ująć. Noclegi w Łebie w sezonie letnim są bardzo popularne. Jedym z najchętniej wynajmowanych miejsc są Łeba domki, apartamenty. Można się też w Łebie ciekawie zabawić w Łeba Parku. ŁEBA PARK to miejsce magiczne. Każdy z nas pamięta jak wielkie wrażenie w owym czasie wywarł na nas film Stevena Spielberga pod tytułem JURASSIC PARK. Sceny pełne grozy i przerażenia przeplatały się z tęsknotą obcowania z praprzodkami wszystkich żyjących obecnie zwierząt z dziejów naszej planety. Niemal każdy marzył by choć raz zobaczyć z bliska te fascynujące olbrzymy. Teraz w roku 2010 staje się to możliwie dzięki aranżacji obszaru 20 ha ŁEBA PARKU i choć całość jest tylko wierną kopią tamtych czasów emocje w trakcie zwiedzania często wymykają się z pod kontroli.

Sposób ukształtowania terenu oraz jego naturalne walory lub bliskość morza czynią dzień przeznaczony na poznanie ŁEBA PARKU niezapomnianym. Podczas przygotowywania projektu ŁEBA PARKU wyjątkowy nacisk położyliśmy na przyjemność, zabawę i edukację najmłodszych. W czasie zwiedzania każdy z rodziców będzie miał niepowtarzalną możliwość obserwowania swojej pociechy w sytuacjach nowych, nie odkrytych, pełnych żywiołowych reakcji. Osoby dorosłe chętnie oddadzą się refleksji i znajdą chwile wyciszenia. Oprócz Łeba Parku jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc takich jak: CZARNY STAWEK (nazywany również łabędzim stawkiem) – Czarny – od cienia kory rosnących wokół sosen. Łabędzi – ze względu na odwiedzające to miejsce od lat rodziny łabędzie. Czarny stawek położony jest w centrum miasta, otoczony ze wszystkich stron lasem i ścieżkami spacerowymi jest doskonałym miejscem na spacery. Przechodząc przez drewniany mostek możemy podziwiać gniazdujące ptaki i bujną dziką przyrodę. Poniżej znajduje się kilka zdjęć tego urokliwego zakątka Łeby.

Kategorie
Łeba

Wczasy Łeba

owiński Park Narodowy posiada nazwę która pochodzi od Słowińców – była to grupa ludzi która dawniej zasiedlała tereny obecnego parku. Słowiński Park to jeden z kilku parków nadmorskich znajdujących się w regionie. Powstał w celu osłony bagien, torfowisk, jezior przybrzeżnych, łąk, borów i lasów a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z wyjątkowymi w całej Europie wędrującymi wydmami. Park rozciąga się od Łeba noclegi aż do miejscowości Rowy – zajmuje obszar prawie 33 tys. hektarów, w tym dwa istotne jeziora – Gardno i Łabsko, strzeżony jest także nadbrzeżny pas Morza Bałtyckiego. Park otwarty jest na zwiedzających, jednakże poruszać można się tylko po ustalonych szlakach – a takich jest 140 km. W Rąbce są to 2 kilometry od Łeba apartamenty noclegi blisko morza jest wejście, które prowadzi do wydm. Szlak na wydmy można przebrnąć rowerem, który można wypożyczyć, pieszo lub wózkiem elektrycznym. Każdy kto zdecyduje się zobaczyć wydmy, powinien przygotować się kondycyjnie trasa z Rąbki na grzbiet wydmy w obie dwie strony może trwać 6 godzin. Piasek z grzbietów wydm jest bez przerwy transportowany z wiatrem, na skutek tego wydmy wędrują 2-10 m rocznie na wschód. Wrócić można na 2 sposoby – przez las albo plażą. Ze szczytu wydmy Łącka Góra można przesuwać się dalej na zachód, w kierunku latarni morskiej w Czołpinie (mniej więcej 17km) czy następnie do Rowów (dwadzieścia 25km). Potrzebna kondycja jest w takim razie niezbędna.Na obszarze parku jest też skansen wiejski w Klukach. Fauna i Flora Parku W tym Parku Narodowym są nie tylko malowniczych terenów strzeże się również rzadkich gatunki flory i fauny. W terenach leśnych dominuje sosna, ale znajdziemy także dęby, buki, modrzewie i świerki. Wśród pozostałych roślin występują w tej okolicy: storczyk plamisty, piaskownica, honekia piaskowa, rosiczka lub rukwiel nadmorska. Park to również miejsce lęgowe wielu gatunków ptaków: niespotykane gatunki kaczek, łabędzie krzykliwe, bataliony, bociany czarne, bądź żurawie. Można też spotkać puchacza, borsuka, jenota czy też łosia, to także spore siedlisko żmij. Oprócz tego, dyrekcja parku otworzyła też Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie oraz jednostki w Rąbce i Rowach. Odnajdziemy w tamtym miejscu liczne eksponaty, mapy, tablice oraz zdjęcia obrazujące bogactwo parku. Muzeum udostępnione jest cały rok. Oczywiście, Słowiński Park Narodowy i wiele regionalnych rezerwatów przyrody prezentuje ogromne bogactwo przyrody, najlepiej udać się do miasta Łeba noclegi blisko plaży i poznać argumenty parku odwiedzając go we własnej osobie. Łeba domki tanie noclegi– miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzekami Łebą i Chełstem, miejscowość wypoczynkowa z portem morskim i kąpieliskami. Według danych z 1 stycznia 2018 Łeba liczyła 3694 mieszkańców.

Kategorie
Łeba

Łeba noclegi nad morzem

Łeba to miasto w północnej Polsce, które położone jest na Wybrzeżu Słowińskim nad rzekami Łebą i Chełstem. Pierwsze zasiedlenia na brzegu morskim miały miejsce jeszcze w neolicie i są zlokalizowane na pagórkach. Linię brzegu morskiego wskazują do dzisiaj znajdujące się tam grodziska m.in. Gałęzinowo, Równo, Damno oraz inne. Siodłonie i Damno były prawdopodobnie oddalone od brzegu morskiego i posadowione nad brzegiem rzeki. Grodziska te to wcześniej grody obronne epoki brązu przypisywane kulturze łużyckiej. W okresie, kiedy te grody obronne prowadziły swoje normalne życie z zatoki tworzyły się jeziora lagunowe. W oparciu o warunki naturalne ustalono dla Łeby pierwszoplanowe kierunki lecznicze: choroby układu oddechowego i choroby układu wydzielania wewnętrznego. Warto wybrać noclegi Łeba na urlop nad morzem. Łeba oferuje wiele wspaniałych miejsc noclegowych takich jak pensjonaty, wille, Łeba apartamenty, pokoje gościnne, hotele, domki.

Co warto zobaczyć?


Ruiny Kościoła św. Mikołaja – Święty Mikołaj był opiekunem średniowiecznych rybaków i żeglarzy i nic dziwnego, że stał się patronem wybudowanego w XIV wieku kościoła w Łebie. Była to jedna z okazalszych gotyckich budowli w osadzie, która wtedy znajdowała się pod panowaniem Krzyżaków. Po silnej burzy w 1570 roku osada opustoszała i ludzie przenieśli się w inne miejsce. Natomiast w 1590 roku kościół św. Mikołaja chylił się ku upadkowi, dlatego postanowiono wybudować nową świątynię w bezpiecznym miejscu.
Prywatne Muzeum Motyli to wyjątkowe miejsce, gdzie zabiera turystów do przepięknego świata i zachwyca różnorodnymi gatunkami. Muzeum powstało w 1999 roku i uznane jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Łeby. Ekspozycja Prywatnego Muzeum Motyli prezentuje około 4500 tysięcy okazów, ale też bardzo bogatą kolekcję przedmiotów użytkowych związanych z motylami i owadami.
Labirynt Park w Łebie to największy naturalny labirynt w Polsce, gdzie warto wybrać się całą rodziną. Ta atrakcja przeznaczona jest tylko dla odważnych osób, którzy posiadają dobrą orientację w terenie. Przed wejściem do labiryntu można skorzystać z wypożyczalni drewnianych wózków, które ułatwią przejście labiryntu z małymi dziećmi. Najnowszą atrakcją parku jest „Magiczny ogród drewnianych gier wielofunkcyjnych”, a w nim kilkadziesiąt gier zręcznościowych, logicznych i łamigłówek. To świetna zabawa dla gości w każdym wieku.
Plaża w Łebie posiada bardzo piaszczyste plaże przyciągające turystów z kraju oraz z zagranicy. Kąpieliska w Łebie dzielą się na trzy części: A, B i C.
Kąpielisko przy plaży A rozciąga się na 600 mb linii brzegowej od poziomu Hotelu „Neptun” w kierunku wschodniego falochronu. Kąpielisko przy plaży B zlokalizowana jest 200 mb linii brzegowej od wejścia na plażę w rejonie ulicy Turystycznej na zachód. Natomiast kąpielisko przy plaży C usytuowane jest 300 mb linii brzegowej od wejścia na plażę przy Hotelu „Łeba”.
Wieża widokowa w Rabce to drewniana wieża widokowa, która znajduje się zaledwie sześć kilometrów od centrum Łeby i każdy kto wejdzie na jej szczyt będzie mógł zobaczyć panoramę Jeziora Łebsko.
Park Dinozaurów to miejsce, gdzie możemy podziwiać ogromne figury dinozaurów i jest to jedyny w Polsce tak rozbudowany park, który położony jest w otoczeniu lasów oraz stawów.
Słowiński Park Narodowy ma największą powierzchnię Parku objętą ścisłą ochroną stanowi tzw. Mierzeja z najbardziej rozległymi w Europie polami ruchomych wydm. Park położony jest nad Morzem Bałtyckim na środkowym wybrzeżu między Łebą, a Rowami i obejmuje przybrzeżne jeziora Łebsko i Gardno. Na terenie parku potwierdzono występowanie 46 zespołów roślinnych. Zwierzęta dominującą wśród kręgowców grupę zwierząt w parku stanowią ptaki, których na jego terenie znajduję się 257 gatunków, w tym 150 gatunków lęgowych.