Kategorie
Wrocław

Wrocław noclegi, atrakcje

Wrocław to miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, które położone jest w Europie Środkowej. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce i przepływa przez rzekę Odrę i jej odpływy. Miasto to jest bardzo malownicze i cieszy się dużą popularnością turystów.
Wrocław leży na dawnym ważnym szlaku komunikacyjnym i ze względu na położenie nad Odrą powstała tu osada, która łączyła południe Europy z Morzem Bałtyckim.
Najstarsza zapisana wzmianka o Wrocławiu pochodzi z tysięcznego roku. Natomiast po wybuchu drugiej wojny światowej miasto to pozostawało poza obszarem działań wojennych i w związku z tym stało się zamkniętą twierdzą.
Pierwsze miejsce, które warto zobaczyć to na pewno Rynek, który jest jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce, a także jeden z największych rynków staromiejskich Europy. Piękna architektura, klimatyczne kamienice, dużo restauracji oraz miejsc wartych odwiedzenia. Myślę, że zdecydowanie najcenniejszym zabytkiem jest Stary Ratusz, który jest największym, ale i najstarszym ratuszem w Polsce. Budowla ta powstała etapami od końca XIII do XVI wieku i do grudnia 2017 roku w jego piwnicach działała „Piwnica Świdnicka”, która była najstarszą piwiarnią w Europie.
Większość osób przechodzących po wrocławskim rynku nie wie, że w jednej z pięknych kamienic znajduję się oryginalny rękopis polskiej epopei narodowej. Kamienica Pod Złotym Słońcem mieści Muzeum „Pana Tadeusza” , która pozwala poznać dzieło oraz życie Adama Mickiewicza od narodzin aż do śmierci. Parowa zasłona oddziela wystawę poświęconą rękopisowi od wystawy „Misja: Polska” , która dotyczy Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz Władysława Bartoszewskiego.
Uniwersytet Wrocławski jest uczelnią wywodzącą się z działającej w mieście Akademii Leopoldyńskiej , która ufundowana została w 1702 roku przez cesarza Leopolda I. Na placu przed gmachem uniwersytetu stoi od ponad wieku fontanna zakończona postacią nagiego młodzieńca trzymającego szpadę. Legend jest dużo, a jedna z nich mówi, że młodzieńcem jest autor rzeźby Hugo Lederer, który przybył do Wrocławia i przegrał w karty ze studentami wszystko oprócz szpady. Rzezba ta ma być przestrogą przed lekkomyślnością i hazardem.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu to piękny neorenesansowy budynek, który położony jest malowniczo nad południowym brzegiem Odry. Muzeum Narodowe to jedno z najważniejszych i największych muzeów w Polsce.
Hala Stulecia to obok rynku w Krakowie obok Auschwitz-Birkenau j jest jednym z 15 miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Zalicza się ją do najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku.
Wrocławska Fontanna w Pergoli znajduję się tuż przy Hali Stulecia i jest jedną z darmowych atrakcji miasta. Fontanna otoczona jest zabytkową pergolą wybudowaną w 1913 roku. Architektura tego miejsca jest bardzo ciekawa gdyż otoczona jest piękną zielenią, ławeczkami, gdzie można usiąść i podziwiać piękne widoki, co wiadomo przyciąga turystów.
Ogród Japoński we Wrocławiu jest częścią Parku Szczytnickiego, a na jego teren wchodzi się przez piękną bramę, a następnie ścieżką, która prowadzi wśród egzotycznych roślin i dochodzi do umiejscowionego w centrum ogrodu stawu.
Zoo Wrocław i Afrykarium to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, którego historia sięga 1865 roku, a wchodząc do środka będziesz miał okazję zobaczyć z bliska największą w Polsce liczbę gatunków zwierząt, w tym wiele zagrożonych wyginięciem. Tym, co zrobi największe wrażenie jest jednak nowoczesny pawilon Afrykarium, a wizyta w nim zapewnia niezapomniane przeżycia, przenosząc zwiedzających na Czarny Ląd. Dzięki olbrzymim akwariom niezwykłą faunę i flory Afryki ma się na wyciągnięcie dłoni.
Wrocław jest bardzo bogaty jeśli chodzi o bazę noclegową oraz gastronomiczną także każdy znajdzie coś według własnych oczekiwań i standardów.