Kategorie
Międzyzdroje

Międzyzdroje wczasy nad morzem

Miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyzdroje, położone nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Wolin. Według danych z 31 grudnia 2010 miasto liczyło 5479 mieszkańców. Noclegi Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. W Międzyzdrojach znajduje się plaża naturystów, w odległości 3 km od mola na zachód. W mieście znajduje się siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego.

Popularną letnią imprezą rozrywkową jest organizowany corocznie w lipcu Europejski Festiwal Gwiazd. Znajduje się tam wiele noclegów w których warto się zatrzymać a jednym z takich noclegów jest ośrodek noclegi domkiblisko morza. Do plaży tylko 100m! A do centrum 330m. Idealna lokalizacja. Można płacić tam bonem turystycznym. Znajdują się tam udogodnienia dla dzieci. Jeśli masz ochotę to możesz zabrać ze sobą również swojego ukochanego pupila. Promenada Gwiazd to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Międzyzdrojów! Jest to jedyna taka uliczka w Polsce, gdzie najlepsi polscy aktorzy oraz reżyserzy odciskają swoje dłonie, pozostawiając trwały ślad dla potomnych. Pomysł stworzenia polskiej Alei Gwiazd pojawił się w 1996 roku wraz z pierwszą edycją

Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd. Już wtedy impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, które rokrocznie wzrasta. Teraz lipiec w Międzyzdrojach upływa pod znakiem dobrego kina oraz spotkań fanów ze swoimi ulubionymi aktorami. Przez kilkanaście lat Promenada Gwiazd zgromadziła wiele odcisków dłoni polskich aktorów, m.in. Beaty Tyszkiewicz, Krystyny Jandy, Anny Dymnej, Gustawa Holoubka, Zbigniewa Zapasiewicza, Wiktora Zborowskiego czy Jana Kobuszewskiego. W sumie na przestrzeni stu metrów spacerowicze odnajdą ponad sto mosiężnych odcisków dłoni! Na promenadzie odsłonięto też kilka tablic pamiątkowych, monumentów i pomników.