Zakopane

Zakopane wczasy w górach

Zakopane położone u stóp Tatr, których wody ostatecznie wpadają do rzeki Zakopianka , w Rowie Podtatrzańskim nad kilkoma potokami. To fascynujące przeżycie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ma do zaoferowania 30 atrakcji, które poruszą do głębi twoimi zmysłami.

Wielu turystów wybiera noclegi w Zakopanem w domkach lub apartamentach, gdzie coraz częściej spędzają święta i sylwestra. Zakopane pensjonaty, domki noclegi, pensjonaty, pokoje,wille w malowniczej części górskich wędrówek a także blisko kompleksu narciarskiego w spokojnej dzielnicy Zakopanego, Zakopane wille zapewnia wiele wspaniałych atrakcji dla dzieci,oraz wszystkich : piesze szlaki turystyczne, wyciągi i trasy narciarskie, rowery górskie, park wodny, zabytki, spotkania z folklorem, przejażdżki bryczką, kuligi, muzeum, Aquapark Zakopane, Termy Bukowina i BukowinaPrzejażdżki psim zaprzęgiem od kilku lat cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów odwiedzających zimą Zakopane tanie noclegi. Z atrakcji tej korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci, ale najbardziej polecamy przejażdżki zaprzęgami husky całym rodzinom spędzającym czas pod Tatrami.

Pięknie odnowiony park miejski sprzyja przy okazji spotkaniom rodziców i dziadków, którzy chętnie przyprowadzają tu swoje pociechy. Tuż obok placu zabaw znajdują się trzy korty tenisowe, boisko do koszykówki oraz rampa dla pasjonatów jazdy na rolkach i deskorolkach. Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba to jedno z piękniejszych muzeów w Zakopanem i nawet nie chodzi o eksponaty, a o sam budynek. Kiedy na świecie w XIX wieku panowała moda na różne style budowania np. tyrolski – Stanisław Witkiewicz walczył o promowanie stylu zakopiańskiego. Co roku, w trzecim tygodniu sierpnia odbywa się w Zakopanem jedna z najważniejszych imprez kulturalnych tego miasta – Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Zakopane dla większości turystów są synonimem gór. Jedną z najczęstszych przyczyn wyjazdów w góry zimą są narty lub snowboard, a poszusować możemy: na Polanie Szymoszkowej; na Budzowskim Wierchu; na terenie Stacji Narciarskiej Harenda; w Centrum Narciarskim Nosal.

Większość turystów udaje się na Krupówki, najpopularniejszy deptak, gdzie znajduje się wiele sklepków z pamiątkami, karczmy, restauracje itd. Zimą popularną atrakcją jest także lodowy zamek i labirynt. Baseny są tu zlokalizowane pod gołym niebem, więc dodatkową atrakcją jest widok na Tatry. W sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Zakopane noclegi w centrum są popularną bazą wypadową oraz noclegową, do miasta każdego roku przyjeżdża coraz więcej turystów, równie z Europy. Ciekawe imprezy kulturalne, o regionalnym znaczeniu odbywają się tu przez cały rok. Często na świeżym powietrzu. Latem oprócz górskich szlaków dostępne są liczne atrakcje. Jedną z nich jest pobyt w kąpielisku geotermalnym na Polanie Szymoszkowej. Dla turystów udostępniono: zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych; boisko do siatkówki plażowej; wypożyczalnie sprzętu plażowego.