Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest dużym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. Należy wspomnieć tutaj o festiwalu „Sabałowe Bajania” odbywającego się każdego roku w sierpniu. Impreza przyciąga górali z Polski oraz jej granic a także wielu turystów. Realizatorzy w ciekawy sposób ukazują najciekawsze atrakcje Podhala. W Tatrach mają swoje źródła ujęcia wód termalnych, dzięki czemu na miejscu możemy zażyć kąpieli w komfortowych termach, które poza atrakcjami zimowymi oraz letnim przemierzaniem szlaków są tu ogromną atrakcją. Góralski Karnawał to radosne kolędowanie górali z turystami z całej Polski. Są śpiewy, tańce, wystawy. Nauczycie się tańczyć między innymi zbójnickiego, trzech odmian Polski i tradycyjnych tańców ludowych, obejrzycie góralskie spektakle teatralne, jak również weźmiecie udział w imprezach plenerowych. Zakochany w Tatrach kazał postawić dom ukośnie na działce, w ten sposób, żeby z frontowych okien mógł podziwiać swoje góry. Kościółek – murowany, ale z drewnianą wieżą pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Należy wspomnieć tutaj o festiwalu „Sabałowe Bajania” odbywającego się każdego roku w sierpniu. Impreza przyciąga górali z Polski oraz jej granic a także wielu turystów. Góralski Karnawał to radosne kolędowanie górali z turystami z całej Polski. Ciekawostką jest fakt, iż mimo intensywnej zabudowy wsi, widok przetrwał do dzisiaj. Nauczycie się tańczyć między innymi zbójnickiego, trzech odmian Polski i tradycyjnych tańców ludowych, obejrzycie góralskie spektakle teatralne, jak również weźmiecie udział w imprezach plenerowych. Działa tutaj Szkoła Ginących Zawodów Folkloru oraz Sztuki Ludowej. Z Bukowiny Tatrzańskiej wytyczono szlak na Orlą Perć. Kolejną atrakcją miejscowości jest Stary Kościółek – murowany, ale z drewnianą wieżą pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bukowiańskie Centrum Kultury im. Franciszka Ćwiżewicza jest wyjątkowym miejscem, które trzeba odwiedzić decydując się na noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej. Działa tutaj Szkoła Ginących Zawodów Folkloru oraz Sztuki Ludowej. Snow Dream to białe szaleństwo na nartach, snowboardzie, ale przede wszystkim na skuterach śnieżnych. Chata Doborzyńskich to dom zbudowany przez bukowińskich cieśli dla Malwiny i Gustawa Doborzyńskich. Bukowina Tatrzańska jest wsią zlokalizowaną na Podhalu, w pobliżu Zakopanego. Szlak oznaczony jest kolorem czerwonym, z racji tego, że jest to szlak główny. Dwie drabinki ze stali, klamry oraz łańcuchy znajdują się na tym szlaku jako ułatwienie, ale i tak nie poleca się aby korzystali z niego rozpoczynający swoją przygodę z górami Turyści. W Tatrach mają swoje źródła ujęcia wód termalnych, dzięki czemu na miejscu możemy zażyć kąpieli w komfortowych termach, które poza atrakcjami zimowymi oraz letnim przemierzaniem szlaków są tu ogromną atrakcją.